Herbaty czerwone

Lubisz wyraziste, mocne smaki? Chcesz jednocześnie zadbać o swoje zdrowie i podwyższyć swoją odporność? Czerwona herbata, występująca także pod nazwą Pu-Erh, może Ci w tym pomóc. W Chinach określa się ją “chińską penicyliną” ze względu na jej właściwości. Czerwona herbata Pu-Erh przy regularnym spożywaniu może korzystnie wpłynąć na serce, krążenie, ciśnienie oraz układ nerwowy. Może także pomóc pozbyć się wody z organizmu. Co ciekawe, liście czerwonej herbaty pochodzą tylko z prowincji Yunnan, znajdującej się w południowej części Chin. Herbata czerwona Pu-Erh parzona jest na ogół w 96°C - im więcej liści doda się do filiżanki, tym mocniejszy napar powstanie. Nie zalecamy wydłużania czasu parzenia, który wynosi od 1 do 4 minut. Uwaga - czerwona herbata działa moczopędnie, dlatego nie powinno się pić więcej niż 3-4 filiżanki dziennie.

Czerwona herbata – prawdziwa głębia smaku

Czerwona herbata Pu-Erh wciąż nie jest tak popularna, jak herbata czarna czy zielona. Jednak ze względu na swoje właściwości jest coraz częściej polecana osobom, które są na diecie redukcyjnej. Oprócz tego warto włączyć czerwoną herbatę do swojego codziennego jadłospisu, jeśli masz problem z zatrzymywaniem wody w organizmie.

Herbaty ziołowe

Sprzedajemy także herbaty ziołowe oraz zioła, wspomagające pozbywanie się różnych dolegliwości (np. zaparć czy zatrzymanej wody w organizmie). Oprócz tego w naszym sklepie internetowym znajdziesz akcesoria do herbaty i yerba mate.