Herbaty oolong

Herbata oolong to tak zwana herbata pół zielona. Odznacza się wyjątkowym, charakterystycznym smakiem. Herbata ulung, bo funkcjonuje również pod tą nazwą, dzięki unikalnej fermentacji zawiera wszystkie cenne właściwości herbat zielonej i czarnej. Niektórzy nazywają ją także niebieską herbatą. W naszym sklepie internetowym znajdziesz oryginalne chińskie herbaty oolong, dostępne w przystępnej cenie. Te mieszanki są tak wyjątkowe między innymi dlatego, że zarówno ich smak, jak i aromat, zależą od temperatury i czasu zakończenia fermentacji, niezbędnej do ich produkcji. W zależności od tych czynników herbata niebieska może smakować kompletnie inaczej. Herbatę oolong powinno się parzyć przez około 2-3 minuty w temperaturze 80°C.

Herbaty oolong

Herbata ulung ma owocowy, lekko słodki smak. Czarna odmiana herbaty oolong ma dominującą, orzechową nutę. Czy wiedziałeś, że ten rodzaj herbaty potrzebuje aż kilku lat, żeby trafić do naszych kuchni, a w niektórych regionach jest nazywana smoczą herbatą? Oolongi kryją w sobie wiele tajemnic – zarówno historycznych, jak i smakowych. Przekonaj się sam!

Różne rodzaje herbat

W naszym sklepie znajdziesz także herbaty ziołowe, czerwone, czarne i zielone. Sprzedajemy także yerba mate oraz akcesoria do herbat (czajniki, dzbanki, bombille, tykwy, kubki, zaparzacze itp.). Z nami skompletujesz swój własny zestaw do parzenia herbaty.

0