Mieszanki ziołowe na odchudzanie

Marzy Ci się szczupła sylwetka? A może masz problem z nadwagą i chcesz zrzucić kilka kilogramów? Koniecznie pomyśl o mieszankach ziołowych!

Pogłębiający się problem nadwagi

Szybkie tempo życia, brak aktywności fizycznej oraz nieodpowiednia dieta to najczęstsze powody przybierania na wadze. Niektórzy sądzą, że kilka lub kilkanaście kilogramów więcej to nic wielkiego. Jednak prawda wygląda zupełnie inaczej, ponieważ tych kilka dodatkowych kilogramów to być może tylko mały problem estetyczny, ale jednak także zdrowotny. Dlatego pod żadnym pozorem nie wolno bagatelizować tego, że przybieramy na wadze, szczególnie w szybkim tempie. Co więcej, warto trzymać rękę na pulsie, a gdy zaczynamy tyć, należy od razu zacząć działać. Jak? Z pomocą mieszanek ziołowych.

Cudowne właściwości ziół na odchudzanie

Rynek zapewnia nam dostęp do różnego typu preparatów na odchudzanie. Od szemranych pozycji wyprodukowanych gdzieś na Dalekim Wschodzie lub tych z reklam, jednak nie do końca skutecznych. To najprostsza droga ( i również nie zawsze bezpieczna !), tylko czy jest sens faszerować się takimi suplementami gdy do dyspozycji mamy naturalne rozwiązania i to na wyciągnięcie ręki? My znamy odpowiedź ! Dlatego lepiej odstawić farmaceutyki na bok, a zacząć stosować zioła, które również są pomocne w walce ze zbędnymi kilogramami.

Zioła także wykazują właściwości oczyszczające oraz odchudzające, wspierają organizm w redukcji tkanki tłuszczowej, pobudzają metabolizm oraz usuwają toksyny. To jednak nie wszystko, ponieważ zioła skutecznie zmniejszają apetyt oraz wykazują działanie moczopędne. Wszystko to zasługa tego, że zawierają wiele soli mineralnych, witamin, czy antyoksydantów w postaci flawonoidów, które wykazują dobre właściwości w walce ze zbędnymi kilogramami.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że zioła wykazują również inne, wielokierunkowe działanie, co oznacza, że stosując je na odchudzanie, można przy okazji poprawić pracę całego organizmu.

Jakie mieszanki na odchudzanie?

Jak wiadomo, zioła są różne. Każde z nich ma konkretne właściwości, ale połączone razem dają o wiele lepsze efekty niż przyjmowane oddzielnie. Dlatego na odchudzanie poleca się mieszanki ziołowe. Jakie dokładnie kompozycje ziół zastosować? Ziół o właściwościach odchudzającym jest całkiem sporo, dzięki czemu każdy z nas może stworzyć własną mieszankę. O jakich dokładnie ziołach mowa?

Do ziół polecanych na odchudzanie zalicza się rumianek. To zioło silnie oczyszczające, które stosowane regularnie pozwala uzupełnić minerały w organizmie, łagodzi wzdęcia, wspomaga apetyt i przy okazji oczyszcza układ pokarmowy. 

Bardzo dobre właściwości wykazuje również pokrzywa lub brzoza, które wykazują właściwości moczopędnie. Dobrze oczyszczają nerki, jak również pomagają usunąć szkodliwe produkty przemiany materii.

Kolekcja Ziół – „Figura

Morszczyn to kolejne zioło, które można dodać do mieszanki na odchudzanie. Jego rola polega na regulacji gospodarki hormonalnej w organizmie, w tym również odpowiada za hormony decydujące o głodzie i sytości. Na tym jednak nie koniec, ponieważ morszczyn wykazuje działanie, dzięki któremu można uniknąć efekty jojo.

Warty uwagi jest również perz, który odtruwa organizm i usuwa z niego toksyny. Perz polecany jest w pierwszym stadium odchudzania, ponieważ w walce ze zbędnymi kilogramami, najpierw potrzebujemy porządnego odtrucia organizmu.

Mniszek lekarski jest naturalnym środkiem oczyszczającym, który przy okazji pomaga organizmowi pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii. Stosując mniszek lekarski, można przyśpieszyć metabolizm.

Jednak na tym nie koniec propozycji, ponieważ do naszej mieszanki ziołowej możemy zastosować także wiele innych ziół, w tym m.in. miętę pieprzową, ostropest plamisty, krwawnik pospolity, hibiskus, korę kruszyny, pokrzywę czy skrzyp polny.

Figura” to nasza propozycja na doskonały sposób na pomoc w walce z nadwagą.

Jak stosować mieszanki ziół?

Mieszanki ziołowe dostępne są w wielu wariantach. Najczęściej zaleca się przyjmowanie ich w postaci naparów, czyli herbat ziołowych oraz suplementów. Jednak warto też wiedzieć, że można kupić sproszkowane zioła i wzbogacać nimi swoje posiłki. Takie mieszanki ziół sprawdzą się jednakowo w sałatkach, sosach, jak i zupach. Aby jednak nie straciły swoich właściwości, warto je dodawać bezpośrednio przed spożyciem.

Jak spotęgować działanie mieszanek ziołowych?

Warto mieć świadomość, że skuteczna terapia nadwagi nie może opierać się na stosowaniu samych mieszanek ziołowych. Zaangażowanie w redukcję wagi musi być kompleksowe, co oznacza, że preparaty ziołowe należy wspomóc innymi metodami walki. O czym mowa? Oczywiście o zmianie swoich dotychczasowych nawyków. Przede wszystkim musimy zmienić swoją codzienną dietę – zrezygnować z wysoko przetworzonej żywności, tłustych potraw oraz fast foodów na korzyść posiłków zbilansowanych, które będą obfitować w duże ilości warzyw oraz owoców.

Dzięki temu dostarczymy organizmowi wszystkich witamin i składników, których potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Poza tym musimy więcej się ruszać. Zamiast spędzać czas przed Netflixem, warto wybrać się na spacer, czy na siłownię. Aktywność fizyczna wcale nie musi być udręką, wystarczy podstawić na taki rodzaj sportu, który sprawia nam przyjemność, a już mamy szansę spotęgować działanie mieszanek ziołowych i zaczniemy gubić zbędne kilogramy, co przełoży się na ładniejszą sylwetkę oraz lepsze samopoczucie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *