Koszyk zakupowy

O nas

Pamiętam pierwszą książkę o roślinach, którą otrzymałem od swoich rodziców w ramach prezentu na zakończenie pierwszej klasy szkoły podstawowej. Była to pozycja, którą sam wybrałem w księgarni, a mianowicie „Świat roślin skał i minerałów Martin Cervenka”. Wtedy, w roku 1997, nie spodziewałem się, że będę wspominać tę pozycję po prawie 25 latach na stronie- wizytówce swojej firmy. Pamiętam jednak, że spędziłem razem ze starszym bratem mnóstwo czasu na przeglądaniu i czytaniu książek o charakterze przyrodniczno-popularno-naukowych. Prawdopodobnie nie mam już tej książki, lecz przetrwała bardzo wiele – również suszenie liści i ziół do szkolnych zielników między jej kartami.

 

Pamiątka z dzieciństwa – Świat roślin skał i minerałów zespół autorów: Martin Cervenka, Viera Ferakova, Milan Haber, Jaroslav Kresanek, Libuse Paclova, Vojtech Peciar, Ladislav Somsak (red. nauk.)

Podstawową znajomość roślin, które nas otaczają od zawsze uważałem za normalne zjawisko, które powinno zainteresować młodego człowieka. Chociaż dzisiaj wiem, że tak nie jest, to wtedy przez cały okres szkoły, wybierałem te klasy, gdzie można było się dowiedzieć czegoś więcej w tym zakresie oraz spotkać ludzi, którzy podzielają moje zdanie.

Po wielu latach doprowadziło mnie to do podjęcia studiów na kierunku farmaceutycznym, Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Przez 5,5 roku wielu wyrzeczeń, miałem możliwość m.in. dokładnego poznania mechanizmów działania substancji roślinnych na organizm człowieka. Dzięki temu wiem również jak w bezpieczny sposób podchodzić do tematu ziół czy ziołolecznictwa w ogóle. Pisząc swoją pracę magisterską w Katedrze Biologii i Botaniki Farmaceutycznej pod opieką wielu wspaniałych naukowców zdałem sobie sprawę, że chciałbym zostać w tej dziedzinie na dłużej i powiązać z nią swoją przyszłość zawodową.

 

Początki bywają trudne, natomiast cały swój wolny czas poświęciłem uruchomienia dla Państwa tej witryny- chociaż zapewne jest niedoskonała, to doskonała jest pasja, która była świetnym motorem do nauki działania stron internetowych, blogów czy sklepów online.

 

Obecnie już nie sam, lecz z pomocą kilku osób, tworzymy świat Pracowni Ziół. Masz okazję wejść nieco w nasze buty czytając nasze treści i kupując nasze zioła. Z radością podchodzimy do każdego zadowolonego klienta i martwimy się, gdy nie wszystko idzie po naszej myśli.

Nie jesteśmy tutaj, aby konkurować ceną. Nie jesteśmy tutaj, aby wmawiać Ci, że bez naszych produktów nie można żyć. Nie jesteśmy tutaj, aby tworzyć sztuczne treści marketingowe, które niczego nie wnoszą…

Codziennie kroczek po kroczku, ziarno po ziarnku, budujemy solidną, polską firmę w sektorze zdrowego żywienia, którą żyjemy tak samo jak wtedy małe dziecko wspomnianym atlasem roślin. W tej kwestii ufamy sobie – teraz potrzebujemy jeszcze Twojego zaufania.

 

-Właściciel