Koszyk zakupowy

Jak pakujemy i wysyłamy nasze zioła, i mieszanki

Rodzaj opakowań

Staramy się, aby każde opakowanie, które opuszcza naszą firmę w jak najmniejszym stopniu wpływało negatywnie na środowisko. Z tego względu większość ziół, w szczególności w mniejszej gramaturze oferujemy w opakowaniach ekologicznych typu doypack ze struną.

Większą ilość surowca pakujemy w ekologiczne torebki z okienkiem ze struną.

Ze względu na brak dużych opakowań papierowych lub papierowo – foliowych zioła w większej ilości pakujemy do doypacków wykonanych z polipropylenu ( tzw. „dobry plastik”), który w pełni nadaje się do recyklingu.

Nasze opakowania mogą być stosowane wielokrotnie. Prosimy również o ich poprawne utylizowanie według obowiązującego w Polsce prawa.

Jak wysyłamy nasze paczki ?

Nasze produkty pakujemy przy użyciu w pełni recyklingowalnych materiałów. Wypełniacze, które stosujemy celem zabezpieczenia przesyłek to najczęściej wolina, czyli wełna drzewna lub papier makulaturowy. Dużą uwagę przywiązujemy również do rodzaju taśmy pakowej służącej do zabezpieczenia i zamknięcia przesyłki z zewnątrz. Lekkie i niewielkie przesyłki staramy się pakować przy użyciu taśm papierowych. Jednak ze względu na mniejszą wytrzymałość mechaniczną oraz mniejszą zdolność adhezyjną takich taśm i teoretycznie większe ryzyko uszkodzenia przesyłki, postanowiliśmy opcjonalnie wprowadzić wysyłkę 100 % eko bez użycia taśm foliowych.

Czas realizacji zamówienia wynosi z reguły do 7 dni roboczych. W przypadku produktów na zamówienie informujemy klientów o dłuższym czasie oczekiwania.